اپل و AT&T به زودی پای میز محاکمه خواهند رفت | P30Tech


 اپل و AT&T به زودی پای میز محاکمه خواهند رفت

این روزها کمتر کمپانی بزرگی را در دنیای فناوری میبینیم که پایش به نزاع پتنت ها کشیده نشده باشد. از دادگاه های سریالی سامسونگ و اپل که گذشتیم این جدال ها به کمپانی های دیگر هم رخنه کرد. مدتی است اپل که خود یکی از آغازگران بازی پتنت ها بود با چالشی جدی روبرو شده است. اگر خاطرتان باشد در ماه فوریه خبری مبنی بر ادعای Immersion در مورد نقض پتنت های این کمپانی از سوی اپل منتشر کردیم و Immersion رسما از اپل به دلیل استفاده ی غیر مجاز از پتنت های این کمپانی که به فناوری 3D Touch مربوط است شکایت به عمل آورده بود. حال این کمپانی تغییراتی در دادخواست خود به دادگاه ایجاد کرده که در طی آن اوپراتور بزرگ AT&T نیز مورد اتهام قرار گرفته است.


 

همان طور که گفته شد اپل در ماه فوریه به دلیل تخطی و تخلف در پتنت هایی که مربوط به بازخورد های لمسی میشود مورد شکایت قرار گرفت و آن سوی این دادخواهی کمپانی به نام Immersion قرار دارد که در زمینه ی بازخورد های لمسی و فناوری لمسی مدت زیادی است که فعالیت میکند. این کمپانی ادعا کرده است که تعدادی از پتنت های آنها توسط اپل به صورت غیر قانونی استفاده شده است و اپل از این پتنت ها در محصولاتی از جمله آیفون 6، آیفون 6 پلاس، آیفون 6اس، آیفون 6اس پلاس و اپل واچ استفاده کرده است. پتنت هایی که گفته میشود اپل در آنها تخطی کرده است، پتنت ایالات متحده شماره ی 8.619.051 که سیستم بازخورد لمسی با اثرات ذخیره شده را شامل میشود و  پتنت ایالات متحده شماره ی 8.773.356 که در مورد روش ها و دستگاه های برای پیشرفت حس لامسه است.

روز گذشته Immersion تغییراتی در داخواست ادعای خود که مربوط به تخلف اپل در استفاده از پتنت این کمپانی که در مورد ویژگی Force Touch است اعمال کرد که توسط گوشی های آیفون 6اس و آیفون6اس پلاس صورت گرفته است. این پتنت شامل پتنت ایالات متحده شماره ی 8.659.571 که عنوان این پتنت شیوه ی تعاملی برای تقسیم بازخورد ها بر روی دستگاه های قابل حمل است.

اما این تنها تغییر دادخواست  Immersion نبوده و این کمپانی با برخی در تغییرات AT&T را هم وارد این ماجرا کرده است. این اوپراتور دومین اوپراتور بزرگ ایالات متحده محسوب میشود که نقش مهمی در فروش آیفون ها به همراه اپل واچ داشته است و اکنون به عنوان یک مدعی علیه دیگر در این پرونده اضافه شده است.  Immersion درباره ی AT&T گفته است که تخلف توسط سوء استفاده از دیگران ساده و دلگرم کننده است. نگاهی به یادداشت گروه قانونی Immersion بیاندازیم: انحصاریت اوپراتور AT&T بر روی آیفون ها در سال 2010 به پایان رسیده است و طبق استدلال خود شما خدمات باید به ورایزون، Sprint و T-Mobile نیز ارائه شود. همچنین کمپانی در نظرات خود گفته است که تمامی اوپراتور ها و فروشگاه های خرده فروشی که در ترویج فروش آیفون 6اس و 6اس پلاس نقش داشته اند باید شامل این دادخواست شوند.

مدیر عامل Immersion در این باره گفته است : "این کمپانی و کارکنانش بیش از 20 سال در راه نوآوری و یافت راه حلی برای ساخت یک اکو سیستم برای رسیدن به یک تجربه ی واقعی از دنیای دیجیتال فعالیت کرده اند.  مسئله ی لمس و بازخورد های لمسی امروزه در زندگی روزمره ی کاربران کاملا به یک امر مهم تبدیل شده است و بسیاری از مشتریان مجاز ما از نوآوری های فناوری تاچ که به دست ما ساخته شده است بهره میبرند. در حالی که ما خوشحالیم از اینکه کمپانی های دیگر ارزش بازخورد های لمسی را بر روی محصولاتشان درک میکنند اما برای مهم است که از دستاورد های خودمان در مقابل تخلف و تخطی حفاظت کنیم و سازه ها و سرمایه گذاری های خود را برای پیشبرد تجربه ی بازخورد های لمسی حفظ کنیم. ما با تمام قدرت در مقابل تخلف در افکار شخصی که تاکنون توسعه داده ایم مقابله خواهیم کرد."

در کنار این تشکیل پرونده، Immersion از هیئت منصفه درخواست کرده تا به دنبال برآورد و جبران خسارت های این کمپانی باشد. همچنین این کمپانی درخواست محرومیت فروش محصولات اپل که در آن ها از پتنت های نقض شده استفاده شده در آمریکا را نیز مطرح کرده است.

شما در مورد این پرونده چه فکری میکنید؟ آیا Immersion اپل را در دادگاه محکوم میکند و شکستی سنگین را برای این غول فناوری رقم میزند؟


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
کاربران از آیپد اپل رضایت بیشتری نسبت به سرفیس مای...
اپل و AT&T به زودی پای میز محاکمه خواهند رفت |...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...