کودک ۱۰ ساله اینستاگرام را هک کرد و ۱۰ هزار دلار جایزه گرفت | P30Tech


                                                کودک ۱۰ ساله اینستاگرام را هک کرد و ۱۰ هزار دلار جایزه گرفت

شاید کمی باورش سخت باشد ولی کودکی که هنوز به سن قانونی برای ساخت حساب کاربری در فیسبوک نرسیده توانست با هک اینستاگرام جایزه‌ی ۱۰ هزار دلاری فیسبوک را از آن خود کند. با زومیت همراه باشید.


موضوع امنیت و محاظفت از حریم خصوصی و اطلاعات کاربران برای کمپانی‌های بزرگ اهمیت زیادی دارد. از همین رو این شرکت‌ها تلاش می‌کنند با تشویق کاربران و کارشناسان به پیدا کردن مشکلات امنیتی سرویس‌ها و نرم‌افزارهای خود، بتوانند هر چه سریع‌تر آنها را برطرف کنند. اما خبر جالب اینجا است که کودک ۱۰ ساله‌ی فنلاندی با هک اینستاگرام، توانسته جایزه‌ی ۱۰ هزار دلاری فیسبوک را دریافت کند.

سایت خبری فنلاندی Iltalehti اعلام کرد که کودکی ۱۰ ساله به نام Jani (والدین او نام فامیلش را فاش نکرده‌اند) توانسته روشی برای نفوذ به سرورهای اینستاگرام و پاک‌کردن متون ارسال شده توسط کاربران پیدا کند.

یاهنی (تلفظ فنلاندی) با این روش جایزه‌ی ۱۰ هزار دلاری فیسبوک به عنوان بخشی از برنامه‌ی تشویقی این کمپانی برای کشف باگ‌های نرم‌افزاری در زیرساخت‌های فیسبوک را از آن خود کرده است. این پاداش شامل زیرمجموعه‌های فیسبوک از جمله اینستاگرام نیز می‌شود.

این پسربچه به سایت Iltalehi گفته که می‌تواند متون ارسالی توسط کاربران اینستاگرام را پاک کند و ادعای خود را روی پست آزمایشی این شبکه‌ی اجتماعی به اثبات رسانده است. یاهنی حتی اعلام کرده که با استفاده از روش خود توانسته کامنت‌های جاستین بیبر را پاک کند.

به گفته‌ی پدر این کودک، یاهنی و برادر دوقلویش پیشتر توانسته‌اند مشکلات امنیتی سایت‌های مختلفی را پیدا کنند ولی به دلیل نداشتن سن قانونی، نتوانسته کسی را نسبت به این مشکلات متوجه یا متقاعد کنند.

برنامه‌ی تشویقی فیسبوک برای پیدا کردن مشکلات امنیتی از هر فردی که بتواند هر گونه باگ یا حفره‌ی امنیتی را پیدا کند استقبال کرده و جایزه‌ی نقدی او را در اسرع وقت پرداخت می‌کند. این برنامه مشابه برنامه‌ی تشویقی گوگل است. براساس گزارشی که جدیدا از سوی فیسبوک منتشر شده، این کمپانی فقط برای سال ۲۰۱۵ میلادی ۱۳ هزار گزارش از سوی محققان دریافت کرده که ۵۲۶ مورد تایید شده است.

در سال ۲۰۱۵، فیسبوک در مجموع ۹۳۶ هزار دلار به ۲۱۰ محقق پرداخت کرده که به طور متوسط هزار و ۷۸۰ دلار برای هر گزارش بوده است.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
آموزش آپدیت خودکار آیفون در نیمه شب | P30Tech
کودک ۱۰ ساله اینستاگرام را هک کرد و ۱۰ هزار دلار ج...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...