تسلا امکان رانندگی خودکار را به صورت آزمایشی برای تمام محصولات خود فراهم می‌کند | P30Tech


در اختیار قرار دادن نرم افزار به صورت آزمایشی (Trial) اتفاق جدیدی نیست ولی نرم افزاری که می‌تواند قابلیت رانندگی خودکار را به خودروی شما اضافه کند، کمی عجیب است. تسلا به مشتریانی که بسته رانندگی خودکار را در هنگام خرید مدل‌های S و X سفارش نداده‌اند، فرصت دیگری برای استفاده از این بسته فراهم کرده است.

هفته‌ی گذشته تصویری مبنی بر استفاده آزمایشی یک ماهه از نرم افزار رانندگی خودکار تسلا بر روی وب سایت Reddit منتشر شد. پس از پیگیری سایت‌های خبری، سخنگوی تسلا وجود این بسته نرم افزاری را تائید کرد که به مدل‌های S و X تعلق خواهد گرفت.

تسلا رانندگی خودران

تسلا رانندگی خودران

تمامی محصولات مدل S و X تسلا که پس از سپتامبر ۲۰۱۴ تولید شده‌اند، به سنسورهای مورد نیاز برای رانندگی خودکار مجهز شده‌اند و بستر سخت‌افزاری لازم برای بهره بردن از این قابلیت در آن‌ها فراهم است. پیش‌ از این تنها افرادی می‌توانستند از سیستم رانندگی خودکار تسلا استفاده کنند که مبلغ ۲۵۰۰ دلار در هنگام تحویل خودرو به عنوان آپشن ارتقاء به سیستم رانندگی خودکار پرداخت کرده بودند.

حال افرادی که هنگام خرید خودروی خود این قابلیت را سفارش نداده بودند، می‌توانند به صورت آزمایشی و رایگان به مدت ۳۰ روز از این آپشن در خودروی خود بهره ببرند. این بسته نرم افزاری شامل فرمان‌گیری خودکار، تعویض خودکار لاین مسیر، کروز کنترل تطبیقی و قابلیت پارک خودکار است. آن دسته از مالکان که تمایل به سفارش این آپشن داشته باشند، ملزم به پرداخت مبلغ ۳۰۰۰ دلار هستند.

تسلا رانندگی خودران

با وجود این که در گذشته شاهد ارائه نسخه آزمایشی رایگان سرویس خدمات رسانی (مانند امداد خودرو) در خودروها بودیم (مانند سیستم رادیویی ماهواره OnStar و SiriusXM که در خودروهای جنرال موتورز قرار داشت)، ولی تا به حال نسخه بروزرسانی آزمایشی نرم افزاری از خودروها شاهد نبوده‌ایم که بتواند عملکرد خودرو را دچار تغییر و تحول اساسی کند. یقیناً این ویژگی به لطف وجود قابلیت ارتقاء از راه دور نرم‌افزار تسلا (over-the-air software update) انجام می‌شود که هیچ خودروسازی تا به حال آن را در محصولات خود فراهم نکرده است.

تسلا رانندگی خودران

سیستم رانندگی خودکار تسلا (Telsa Autopilot) پیش‌نمایشی از آینده‌ی صنعت خودرو است. هر چه خودروهای بیشتری به شبکه‌ی اینترنت متصل شوند می‌توان سریع‌تر به آینده‌ی این صنعت که شبکه‌ای متصل از خودروها‌ی خودران را تشکیل داده است، رسید؛ مشابه با وضعیت کنونی تلفن‌های هوشمند که همگی در شبکه‌ای واحد به یکدیگر متصل هستند و فعالیت می‌کنند.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
تسلا امکان رانندگی خودکار را به صورت آزمایشی برای ...
تنها در بیشه (معرفی شبیه ساز خرس) | P30Tech

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...