خودروهای خودران و نظر مردم در رابطه با نسل آینده وسایل نقلیه | P30Tech


                                                خودروهای خودران و نظر مردم در رابطه با نسل آینده وسایل نقلیه

امروزه بازار اخبار خودروهای خودران بسیار داغ است. شرکت‌های مختلف طی رویداد‌های مختلف از آخرین دستاورد‌های خود در این راستا رونمایی می‌کنند. اما آیا مردم برای استفاده از این دسته از وسایل نقلیه آمادگی دارند؟ برای یافتن پاسخ این سوال با زومیت همراه باشید.


تا چند سال آینده شاهد حضور گسترده‌ی خودروهای خودران در جاده‌ها خواهیم بود. در همین راستا نیز اخیرا در بریتانیا از مردم و راننده‌ها در رابطه با استفاده از خودروها‌ی خودران نظر‌سنجی به عمل آمده است که نتایج جالبی به همراه دارد.

نتایج این نظرسنجی که در چند زمینه‌ی مختلف به عمل آمده است، نشان می‌دهد که حدود ۲۶ درصد از مردم تصور مثبتی نسبت خودروهای خودران دارند و می‌توانند در آن احساس امنیت کنند و حتی در حین حرکت خودرو بخوابند. هم‌چنین درصد زیادی از شرکت‌کنندگان این نظرسنجی ترجیح می‌دهند در زمانی که خودرو بدون نیاز به رانندگی آن‌ها مسیر مورد نظر را طی می‌کند، وقت خود را صرف انجام کارهایی چون تماشای تلویزیون و وب‌گردی کنند. ۳۲ درصد از مردم اذعان داشتند که پیمودن مسیر در سفرهای جاده‌ای توسط خودرو‌های خودران نسبت به خودروهای معمولی لذت‌بخش‌تر خواهد بود و امکان لذت بردن از طول مسیر نیز بیش از پیش فراهم خواهد شد. اما ۱۸ درصد نیز عنوان کردند که در شرایط ترافیکی ترجیح می‌دهند خود کنترل خودرو را به عهده بگیرند.

در نهایت نیز از افراد شرکت‌کننده در این نظرسنجی، در رابطه با اعتماد به خودروهای هوشمند و مساله‌ی ایمنی سوالاتی پرسیده شد. طبق نتایج بدست آمده ۵۱ درصد مردم در خودروهای خودران احساس ناامنی می‌کنند. هم‌چنین ۴۵ درصدشرکت‌کنندگان نیز اعلام کردند که حس ناخوشایندی در این دستخ از وسایل نقلیه به آن‌ها دست خواهد داد. در نهایت نیز باید به نظر ۳۰ درصدی مردم در رابطه با از بین رفتن لذت رانندگی اشاره کرد. 

بدین ترتیب می‌توان بزرگ‌ترین مشکل خودروسازان در راه جلب نظر خریداران، مسائل ایمنی خودروهای خودران عنوان کرد. برند‌های خودروسازی بیش از عرضه‌ی محصولات خود، باید مسائل ایمنی را به طور کامل حل و فصل کنند تا خریداران با خیالی راحت کنترل خودروی خود را به عهده‌ی ماژول‌های کنترلی آن بسپارند.

نظر شما در رابطه‌ با خودروهای خودران چیست؟


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
زیبایی دریاچه‌ ای دلفریب در قاب تصویر ...
گزارش مالی شرکت های بزرگ دنیای فناوری، مصاحبه اختص...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...