مایکروسافت می خواهد اطلاعات دیجیتال را روی DNA ذخیره کند | P30Tech


ذخیره ی اطلاعات دیجیتال بر روی DNA انسان

طبق گزارش رسمی شرکت مایکروسافت ، این شرکت در حال همکاری با شرکتی واقع در سان فرانسیسکوی آمریکا به منظور ذخیره ی اطلاعات دیجیتال بر روی رشته های DNA می باشد شرکت Twist که در زمینه ی علم بیولوژی فعالیت دارد قصد دارد تا ۱۰ میلیون رشته ی DNA را برای شرکت مایکروسافت فراهم نماید که به منظور ذخیره ی اطلاعات دیجیتال استفاده خواهند شد.

هدف مایکروسافت از این پروژه ، بررسی امکان ذخیره ی اطلاعات دیجیتال بر روی DNA می باشد ، گرچه که DNA افراد می تواند اطلاعات ژنتیکی انسان که حجم آنها عیر قابل اندازه گیری است را در خود جای دهند ، البته محصولی که با استفاده از این فناوری به تولید انبوه برسد در آینده ی نزدیک به بازار ارائه نخواهد شد اما تا به این لحظه ی محققان ثابت کرده اند که می توان اطلاعات را با دقت ۱۰۰ درصدی بر روی DNA ضبط کرده و سپس آنها را بازیابی نمود ،مسئولان شرکت Twist ادعا کرده اند که DNA قابلیت ضبط اطلاعات در حجم های فوق العاده بالا را داراست به صورتی که می توان ۱ تریلیون گیگابایت اطلاعات دیجیتال را تنها بر روی یک گرم DNA ذخیره نمود.

یافتن راه هایی جدید برای ضبط و ذخیره ی اطلاعات از نیاز های جدی مردم در آینده ی زندگی دیجیتال خواهد بود که گسترش فناوری اینترنت اشیاء یکی از این دلایل آن می باشد ، شرکت مایکروسافت یکی از بزرگترین سرویس های کلاود را داراست که مسئولان این شرکت را به این فکر انداخته است که به دنبال راه های دیگری برای ذخیره ی مقادیر کلان اطلاعات باشند.

خانم امیلی لپروست مدیر عامل شرکت Twist می گوید : ” امروزه تمام اطلاعات دیجیتال بر روی هارد درایو ها و نیز سرورهای عظیم الجثه ضبط می گردند که علاوه بر هزینه های زیاد نگهداری عمر کمی را نیز دارا هستند ، در صورتی که عمر منابع اطلاعات DNA چند هزار سال می باشد و در آینده ی نزدیک خواهیم توانست کل اطلاعات دیجیتال موجود در کل کره ی زمین را تنها بر روی ۳۰ گرم DNA ذخیره نماییم.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
مایکروسافت می خواهد اطلاعات دیجیتال را روی DNA ذخی...
LeEco به رکورد فروش ۱.۶۱ میلیون گوشی از خانواده LE...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...