فورد موستانگ، پرفروش ترین کوپه‌ اسپرت جهان | P30Tech


بر اساس آمار منتشر شده توسط موسسه‌ی آماری IHS، در سال گذشته تقریبا ۱۴۰ هزار دستگاه فورد موستانگ به فروش رفت و موستانگ تنها کوپه‌ی اسپرتی بود که فروش بیش از یکصد هزار دستگاه را تجربه کرد. در حال حاضر موستانگ در ۱۴۰ بازار جهانی به فروش می‌رسد.

در حالی که سال ۲۰۱۵ اولین سالی بود که موستانگ فروش جهانی را تجربه می‌کرد، در بازار داخلی امریکا حتی موفق شد تا رقبای دیرینه‌ی خود یعنی شورولت کامارو و دوج چلنجر را نیز پشت سر بگذارد. آمار فروش موستانگ در سال ۲۰۱۵ معادل ۱۲۵۶۳ دستگاه بود، در حالی که مجموع فروش چلنجر و کامارو به ۱۲۲۴۸ دستگاه رسید، این آمار نشان می‌دهد که موستانگ با اختلاف زیادی از رقبای خود پیشی گرفته است.

ford mustang

اریش مرکل، تحلیلگر فروش فورد درباره‌ی آمارهای فروش موستانگ گفت:"در بازار داخلی آمریکا بیشترین تقاضا برای موستانگ در ایالت‌های ساحلی مانند کالیفرنیا مشاهده می‌شود، محبوب‌ترین پیشرانه برای خریداران آمریکایی نیز پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۲.۳ لیتری اکوبوست EcoBoost است در حالی که در سایر بازارها خریداران ترجیح می‌دهند که موستانگ را با پیشرانه‌ی V8 خریداری کنند. بی شک پیشرانه‌ی پر سر و صدای هشت سیلندر هواداران بسیاری در خارج از امریکا دارد." مرکل همچنین گفت: "خریداران آمریکایی طی دهه‌ها از انواع خودروهای اسپرت خارجی استفاده می‌کردند، اما حالا نوبت آمریکا است که با عرضه‌ی جهانی موستانگ به خارجی‌ها فرصت سواری این خودرو را بدهد، البته بازار جهانی نیز بخوبی از این تصمیم فورد استقبال کرده و فروش بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه موستانگ موید این موضوع است."

ford mustang

فورد از تابستان گذشته تاکنون توانسته بیش از ۱۶ هزار تقاضا برای موستانگ را در اروپا به ثبت برساند و در حال حاضر نیز مدل ۲۰۱۷ موستانگ در بازار استرالیا مشغول رقابت بوده و هر روز سهم بیشتری از بازار را بخود اختصاص می‌دهد. در آلمان نیز تقاضا برای مدل کانورتیبل موستانگ در بالاترین حد خود نسبت به بازارهای دیگر قرار دارد بطوری که از هر سه موستانگ فروخته شده در این کشور یکی مدل کانورتیبل است.

بازارهایی مثل چین و انگلستان نیز هر چند کمی محدودتر هستند اما موفقیت موستانگ در آنجا نیز می‌تواند آمار فروش این خودرو را بازهم بهبود بخشد، فورد پیش بینی کرده است که امسال بتواند بیش از ۱۴۱ هزار دستگاه را بفروش برساند.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
فورد موستانگ، پرفروش ترین کوپه‌ اسپرت جهان ...
فورد موستانگ، پرفروش ترین کوپه‌ اسپرت جهان ...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...