تقاضا برای اعطای جایزه نوبل علم اقتصاد به ایلان ماسک | P30Tech


                                                تقاضا برای اعطای جایزه نوبل علم اقتصاد به ایلان ماسک

جایزه‌ی نوبل به کسی تعلق میگیرد که در لبه‌ی مرز دانش آن تخصص قدم بر داشته باشد. ایلان ماسک یک از افراد برجسته است که قدم های بزرگی در زمینه‌ی حمل و نقل پاک و کارا برداشته است. با زومیت همراه شوید تا بیشتر در مورد ایلان ماسک خبردار شوید.


درخواستی در سایت Change.org برای ایلان ماسک (Elon Musk) به ثبت رسیده است که خواستار اعطای جایزه‌ی نوبل اقتصاد به وی هستند. وی سازنده PayPal، SpaceX، تسلا موتورز و مسئول سیستم حمل و نقل هایپرلوپ (Hyperloop) است.

الون ماسک

این دادخواست در سایت Change.org به ثبت رسیده و تا به حال نزدیک ۶۰۰ امضاء جمع‌آوری شده است. جایزه‌ی نوبل اقتصاد از ادوارد تاناس (Edward Tanas) شروع شده است. اظهارات این دادخواست در پایین آمده است:

آقای ماسک بیشتر عمرش را نه تنها صرف کمک به شکوفایی اقتصاد حمل و نقل با تکنولوژی‌های کاملاً پیشرفته کرده، بلکه در زمینه‌ی تغییرات آب و هوایی قدم بزرگی برداشته است.

سرمایه‌گذاری وی در بخش تولیدات خودروهای الکتریکی، که اخیراً تسلا مدل سه را معرفی کرده است و ۲۳۵ هزار نفر در حین نوشتن این دادخواست مدل سه را پیش خرید کرده‌اند، به کاهش اثرات مخرب خودرو بر روی محیط زیست کمک شایانی کرده که با جایگزینی موتورهای احتراق داخلی به این امر دست یافته است.

این تقاضا یک بیوگرافی کوتاه از موفقیت‎های ایلان ماسک را بیان می‌کند که مهمترین عناوین آن عبارتند از: ساخت سرویس‌های تراکنش اینترنتی PayPal، خالق کمپانی SpaceX که مربوط به سفینه‌هایی برای سفرهای فضایی است، تقویت بنیه‌ی تسلا موتورز که چهار مدل از خودروهای الکتریکی ارائه کرده است و خودروی جدید این کمپانی یعنی مدل سه ۲۶۷ هزار تقاضا برای خرید آن تا به حال ثبت شده است.

الون ماسک

شاخه‌ی تخصصی که جایزه نوبل اقتصادی را شایسته ایشان می‌کند به دو دسته‌ی کلی تقسیم می‌شود: یکی ایجاد انقلاب در صنعت پرداخت آنلاین توسط PayPal و دومی ساخت کمپانی‌های سودآور حمل و نقلی فضایی و الکتریکی.

ماسک همچنین در پروژه‌ی هایپرلوپ همکاری می‌کند. هایپرلوپ قطاری است که در یک لوله‌ی خلاء حرکت می‌کند و قصد دارد تا در سفرهای طولانی انقلابی ایجاد کند؛ زمینه‌ی همکاری که در حوزه‌ی حمل و نقل احتمالاً سودآور است.

الون ماسک

چنانچه شما با اعطای جایزه‌ی نوبل به ایلان ماسک موافق هستید می‌توانید به این لینک مراجعه کرده و در دادخواست مربوطه ثبت‌نام کنید.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
ارتش مزدوران؛ معرفی بازی League of War: Mercenarie...
بند های Hermès برای اپل واچ در رنگ های متنوع تر و ...

محبوبترین مطالب

ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...
 به تازگی سازندگان سری F1 یعنی اعضای شرکت بازی سازی Codemasters هواداران مسابقات سالانه ی فرمول یک را از دلتنگی نجات داده و به معرفی رسمی جدید ترین نسخه از این مجموعه یعنی بازی F1 2016 پرداخته اند. اث...
امروز رسما نمایشگاه کامپیوتکس تایوان کار خود را آغاز کرد و کمپانی ها از جدیدترین فناوری ها و محصولات خود در این گردهمایی بزرگ و مهم رونمایی میکنند. بدون شک ایسوس همواره یکی از فعال ترین کمپانی های فعا...