اف بی آی به سناتورهای آمریکایی نحوه هک آیفون 5c را توضیح می دهد | P30Tech


اپلتکنولوژی

اف بی آی به سناتورهای آمریکایی نحوه هک آیفون 5c را توضیح می دهد

اف بی آی به سناتورهای آمریکایی نحوه هک آیفون 5c را توضیح می دهد

چند هفته پیش، FBI پرونده پر سر و صدای رمزگشایی آیفون 5c را از دادگاه بیرون آورد. این سازمان دولتی بالاخره توانست بدون کمک اپل، آیفون را هک کرده و به داخل آن نفوذ کند. این اتفاق، به ماجراهای یک ماهه دولت و شرکت های خصوصی فعال در حوزه تکنولوژی پایان داد.

اما از آن زمان تاکنون، FBI در این مورد کاملا سکوت کرده و هیچ حرفی به میان نیاورده است. کسی نمی داند که از چه طریقی آیفون هک شده، بدون اینکه اطلاعات داخل آن صدمه ای ببیند.

با این حال، نشنال جورنال گزارش داده که یک سری از مقامات بلند پایه دولتی و سناتورهای آمریکایی، طی جلسه ای با این سازمان، از تکنیک مورد استفاده آگاهی یافته اند.

سناتور دیان فاینشتاین یکی از افرادی بوده که جزئیات این اتفاق را در جلسه ای شنیده و سناتور ریچارد بور هنوز به جلسه ای که دعوت شده پاسخ نداده.

هر دو سناتور نام برده در حال کار روی لایحه ای ضد رمزگذاری هستند که شرکت ها را در تولید محصولاتی ایمن نظیر آیفون و دیگر اسمارت فون ها محدود می کند. گویا این جلسات میان کنگره آمریکا و FBI، در جهت پیشبرد چنین لایحه ای است.

هفته گذشته، دیان فاینشتاین علنا گفت که دولت شیوه هک آیفون 5 سی را نباید به اپل بگوید تا راهی در برابر آن نسازد. اپل هم طبیعتا مشتاق است که بداند هکرها چگونه از پس دیوارهای امنیتی گذشته اند و در آینده قطعا از کنجکاوی های کوپرتینویی ها در این زمینه بیشتر می شنویم.

گویا این ماجرا همچنان ادامه دارد و نه تنها اپل، بلکه تمامی شرکت های صاحب تجارت در بازار تکنولوژی در خطر قرار دارند.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
ویژه نیمه شب؛ یکی از بهترین های سال | P30Tech
اسکارلت یوهانسون و هنری کویل در ویدیوی جدید تبلیغا...

محبوبترین مطالب

ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...
 به تازگی سازندگان سری F1 یعنی اعضای شرکت بازی سازی Codemasters هواداران مسابقات سالانه ی فرمول یک را از دلتنگی نجات داده و به معرفی رسمی جدید ترین نسخه از این مجموعه یعنی بازی F1 2016 پرداخته اند. اث...
امروز رسما نمایشگاه کامپیوتکس تایوان کار خود را آغاز کرد و کمپانی ها از جدیدترین فناوری ها و محصولات خود در این گردهمایی بزرگ و مهم رونمایی میکنند. بدون شک ایسوس همواره یکی از فعال ترین کمپانی های فعا...