برنامه فیسبوک برای کسب سود کلان از اینستاگرام در سال ۲۰۱۶ | P30Tech


                                                برنامه فیسبوک برای کسب سود کلان از اینستاگرام در سال ۲۰۱۶

شبکه اجتماعی اشتراک‌گذاری عکس اینستاگرام که حالا تحت مالکیت فیسبوک درآمده در چند سال اخیر رشد بسیار خوبی را تجربه کرده است. حال فیسبوک برنامه‌ی بزرگی برای این شبکه‌ی اجتماعی در نظر گرفته و قرار است درآمد اینستاگرام در سال جاری بخش قابل توجهی از درآمد کلی زاکربرگ و‌ کمپانی او‌ را تشکیل دهد. در ادامه‌ی مطلب با زومیت همراه باشید.


اینستاگرام امروزه توسط اقشار مختلف، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. افراد ثروتمند، ورزشکاران، هنرمندان و ... از این شبکه‌ی اجتماعی بیشتر از سایر سرویس‌ها بهره می‌گیرند.

بر اساس تحلیل‌های انجام شده در Credit Suisse، شبکه‌ی اجتماعی مورد بحث در حال حاضر بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال دارد که انتظار می‌رود در این شرایط درآمدی ۳.۲ میلیارد دلاری را در سال ۲۰۱۶ کسب کند.

همچنین بر اساس گزارشی که CNBC منتشر کرده، مبلغ ۵۷۲.۵ میلیون دلار از کل مبلغ پیش‌بینی شده، در سه‌ماهه‌ی اولیه‌ی سال جاری توسط اینستاگرام بدست آمده است.

از نظر دورنمای کلی مالک اینستاگرام برای این پلتفرم، شرایط از این بهتر نمی‌شود. فیسبوک در سال ۲۰۱۲ با مبلغ چشمگیر یک میلیارد دلار، اینستاگرام را خریداری کرد و جالب است بدانید در آن سال، تنها ۳۰ میلیون نفر در اینستاگرام عضو بودند. حالا و‌ پس از گذشت ۴ سال از خریداری شدن این شبکه‌ی اجتماعی، ارزش آن برای مالک کنونی‌اش یعنی مارک زاکربرگ و کمپانی وی، سه برابر شده است. در حال حاضر اینستاگرام به خانه‌ای برای بسیاری از کاربران (از بچه پولدارها گرفته تا مدل‌ها و افراد عادی) مبدل گشته و می‌توان آن را یکی‌ از شبکه‌های اجتماعی پر استفاده توسط بسیاری از افراد مشهور دانست. البته‌ که هجوم صدها میلیون کاربر دلیل اصلی قدرت گرفتن این پلتفرم است؛ بطوریکه در اواخر سال ۲۰۱۵، توانست توییتر را نیز از نظر تعداد کاربر پشت سر بگذارد.

اگرچه مبلغی که برای خرید اینستاگرام توسط فیسبوک پرداخته شد، نسبت به مبلغ ۲۲ میلیارد دلاری خرید پیام‌رسان واتساپ توسط این غول شبکه‌های اجتماعی ناچیز به نظر می‌رسد، اما با توجه به میزان رشدی که اینستاگرام داشته می‌توان آن را یک سرمایه‌گذاری بسیار ارزشمند تلقی کرد.

یکی از دلایل رشد اینستاگرام را به استراتژی این شرکت در کسب درآمد نسبت داده‌اند. این استراتژی بر ویدیوهای غیر رایگان و تبلیغات پویا برای محصولات تمرکز دارد. میلیاردها دلار درآمد اینستاگرام، باعث شده تا جمعا برنامه‌ریزی شود که حدود ۱۰ درصد از کل درآمد فیسبوک از این طریق بدست آید. وجود اینستاگرام باعث می‌شود تا شکست فیسبوک‌ در خرید اسنپ‌چت به‌خوبی جبران شده و البته به کسب درآمد این غول شبکه‌های اجتماعی از طریق موبایل‌ها، کمک‌ زیادی می‌کند. برنامه‌ی فیسبوک برای سه‌ماهه‌ی نخست ۲۰۱۶ رشد ۲ درصدی درآمد موبایلی از طریق اینستاگرام بوده تا به رقم ۸۲ درصد دست یابد.

از سه سال پیش که بخش تبلیغات اینستاگرام معرفی شد، این اپلیکیشن دراین بخش و‌ نیز معرفی برندها خوب عمل کرده و آمار خود را به‌ صورت افزایشی نگه‌ داشته است. اگرچه شیوه‌ی کسب درآمد یاد شده باعث نگرانی برخی از سرمایه‌گذاران پلتفرم اینستاگرام شده، اما فیسبوک بر این باور است که روش بکار گرفته شده برای نمایش محتوای تجاری، بازخورد بدی را از جانب کاربران بدنبال نداشته است. از همین رو مشکل را می‌توان با ارائه‌ی نوارزمانی (TimeLine) که از الگوریتم‌های خاص بهره می‌برد حل‌ کرد؛ درست همانند آنچه در فیسبوک ارائه شده است. نتایج مالی سه‌ماهه‌ی اولیه‌ی ۲۰۱۶ فیسبوک قرار است روز ۸ اردیبهشت ماه اعلام شود.

نظر شما در مورد اینستاگرام چیست؟ آیا فیسبوک به هدف برنامه‌ریزی شده خود برای کسب درآمد از این شبکه اجتماعی در سال ۲۰۱۶ خواهد رسید؟ لطفا نظرات ارزشمندتان را در بخش دیدگاه‌ها با زومیت و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
دنیای دیجیتال کنترل صنعت خودرو را به دست می‌گیرد م...
لباس مخصوص برای برقراری ارتباط در سفر | P30Tech

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...