پتنت جدید سامسونگ و امکان کاشت دوربین در لنزهای چشمی | P30Tech


                                                پتنت جدید سامسونگ و امکان کاشت دوربین در لنزهای چشمی

شرکت سامسونگ با ثبت پتنتی در کره‌‌ی جنوبی، از ساخت نوعی لنزهای تماسی چشمی که در آن صفحه‌ نمایش، دوربین، آنتن و سنسورهای مختلف تعبیه شده، خبر داد.


در آینده‌ای نزدیک تقریبا همه می‌توانند از لنزهای تماسی مانند لنزهایی که مامورهای مخفی در فیلم‌ها استفاده می‌کنند، بکار ببرند! به نظر می‌رسد سامسونگ در حال سهولت بخشیدن به این کار است. این کمپانی پتنتی را ثبت کرده که قصد دارد دوربین و سنسورهای مختلفی را در لنزهای تماسی کاشته تا استفاده از این نوع تکنولوژی‌ها به مراتب آسان‌تر شود.

بر اساس این پتنت، لنز تماسی هوشمند سامسونگ دارای صفحه‌ نمایش، دوربین، آنتن و سنسورهای مختلف است که دوربین و سنسورهای آن با چشمک زدن کنترل می‌شوند. همچنین آنتن‌هایی در آن نهفته شده که اتصال لنز با دستگاه‌های هوشمند مانند گوشی‌ها را میسر می‌سازد.

سامسونگ پس از ثبت این پتنت، در حال توسعه‌ی لنزهای تماسی هوشمند است تا تجربه‌ای بهتر از واقعیت افزوده‌ی عینک گوگل را فراهم کند. لنزهای تماسی هوشمند به کاربران این اجازه را می‌دهد تا به طور مستقیم واقعیت افزوده را در چشم‌های خود تجربه کنند.

همان طور که اطلاع دارید در گوگل گلس این امکان وجود داشت تا با چشمک زدن تصاویر ثبت شود و همچنین قابلیت دیگری نیز وجود داشت که با کمک نمایشگر لمسی گوشی کاربر می‌توانست با صفحه‌ نمایشگر عینک تعامل داشته باشد. اما نحوه‌ی عملکرد لنزهای تماسی سامسونگ کمی متفاوت بود و با چشمک زدن می‌توان کارهای مختلفی را انجام داد؛ البته سامسونگ تنها کمپانی علاقمند به توسعه‌ی لنزهای تماسی هوشمند نیست.

پتنت سامسونگ

پیش از این گوگل دو پتنت در خصوص لنزهای تماسی هوشمند با قابلیت سنسورهای انعطاف پذیر ثبت کرده بود. لنز تماسی هوشمند گوگل می‌تواند سطوح گلوکز بدن کاربر را با آزمایش اشک آن‌ها اندازه‌گیری کند.

البته سامسونگ در سال ۲۰۱۴ برای ثبت پتنت مربوط به لنزهای تماسی هوشمند اقدام کرده بود که در همان سال نیز گوگل پتنت مشابه خود را به ثبت رساند. محصول هوشمند جدید سامسونگ در حال حاضر در مرحله‌ی توسعه است و هنوز مشخص نیست که این کمپانی لنزهای تماسی هوشمند را به طور عموم عرضه خواهد کرد یا خیر.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
برنامه هایی را که در آیفون دوست ندارید مخفی کنید! ...
مسابقه نوروزی وب سایت سخت افزار و گرین با جوایزی ک...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...