میتسوبیشی به تقلب در تست های میزان آلایندگی اعتراف کرد | P30Tech


میتسوبیشی به دستکاری داده‌های مصرف سوخت در ۶۲۴ هزار دستگاه از خودروهای خود اعتراف کرده است. این شرکت در کنفرانس مطبوعاتی اخیر خود به این مطلب اشاره کرده و به خاطر تقلب صورت گرفته عذر خواهی کرد. این شرکت مطرح ژاپنی اعلام کرده که تحقیقات گسترده‌ای را در این خصوص آغاز کرده تا افراد متخلف را شناسایی کند. این دستکاری بر روی چهار مدل از خودروهای این شرکت انجام شده است که در تقسیم بندی Kei car میتسوبیشی قرار داشته‌اند. این دسته بندی شامل کاروان‌های کوچک، کامیون‌ها، خودروهای سواری می‌شود که تحت قوانین سخت‌گیرانه‌‌ی مصرف سوخت تولید و عرضه‌ می‌شوند.

مقالات مرتبط:

مرسدس بنز و آلایندگی بیش از حد پیشرانه های دیزل

برخی از خودرو‌هایی که در تست‌های آلایندگی تقلب می‌کردند عبارت‌اند از eK Wagon و eK Space که توسط میتسوبیشی تولید و فروخته شده است. همچنین خودرو‌های Dayz و Dayz Roox نیز شامل تخلف در میزان تولید آلایندگی می‌شوند که میتسوبیشی وظیفه‌ی تولید آن‌ها نیسان فروش این محصولات را بر عهده دارند. بنا به اظهارات مقامات میتسوبیشی، در آزمایشگاه نیسان قضیه دستکاری داده‌های مربوط به مصرف سوخت فاش شد و تمایز آن با نتایج تست واقعی مشخص شد.

رسوایی میتسوبیشی

به گزارش بلومبرگ، خبرنگاران محلی گفته‌اند که این تست‌ها به وسیله تغییر نحوه بارگذاری بر روی چرخ‌های خودرو دستکاری شده‌اند. مقامات میتسوبیشی ظاهراً این گفته را تائید کرده‌اند که انحراف داده به وسیله تغییرات مقاومت هوا و مقاومت غلتشی تایرهای خودرو ایجاد شده است. میتشوبیشی اعلام کرده است که ۱۵۷ هزار دستگاه از خودروهای eK Wagon و eK Space و ۴۶۸ هزار دستگاه از خودروهای Dayz و Dayz Rooz از این نرم‌افزار متقلب استفاده می‌کنند.

سهام این شرکت با انتشار این خبر ۱۵ درصد افت کرده است که مبلغ آن ۱.۲ میلیارد دلار برآورد می‌شود. البته تقلب میتسوبیشی در مقابل رسوایی بزرگ فولکس واگن که ۱۱ میلیون خودرو درگیر آن بودند بسیار ناچیز است.

میتسوبیشی

سیجی سوگیرا (Seiji Sugiura ) تحلیلگر ساکن توکیو در خصوص رسوایی میتسوبیشی به بلومبرگ گفته است:

این مسئله با دستکاری فولکس واگن بسیار متفاوت است ولی امروزه بازار خودرو نسبت به چنین اخباری بسیار حساس شده است. این مسئله ممکن است اثرات مشابهی مانند فولکس واگن بر اعتبار فروش محصولات این شرکت بگذارد.

پس از ادعای برخی شرکت‌های خصوصی در رابطه با تقلب خودروهای مرسدس بنز در تست‌های آلایندگی خودرو، فاش شدن این دسته از اخبار در خصوص تولید‌کننده‌های ژاپنی که به صداقت شهرت دارند، شک بزرگی به جهان خودرو وارد کرده است.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
میتسوبیشی به تقلب در تست های میزان آلایندگی اعتراف...
IBM برای شانزدهمین فصل متوالی با کاهش درآمد رو به ...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...