FBI موفق به کشف اطلاعات مفیدی از آیفون 5c مهاجم سن برناردینو نشده است | P30Tech


                                                FBI موفق به کشف اطلاعات مفیدی از آیفون 5c مهاجم سن برناردینو نشده است

در چند ماه اخیر یکی از اخباری که سر و صدای بسیاری را در حوزه‌ی فناوری به راه انداخته بود، نتیجه‌ی منازعه‌ی FBI با اپل برای ایجاد روزنه‌ای در iOS به منظور دستیابی این نهاد امنیتی به اطلاعات موجود در آیفون 5c یکی از مهاجمان سرن برناردینو داشت. حال گزارش‌های منتشر شده نشان از این دارد این نهاد امنیتی نتوانسته اطلاعات مفیدی را از این گوشی کسب کند. با زومیت همراه باشید.


در طول ماه‌های اخیر مقاومت اپل در برابر خواست FBI به یکی از جذاب‌ترین اخبار در حوزه‌ی فناوری تبدیل شده بود، اما پس از آنکه FBI اپل را تهدید به اجبار برای انتشار کدهای توسعه‌ی iOS‌ کرد، این ماجرا به یکباره از طرف FBI رها شد. این نهاد امنیتی در آستانه برگزاری جلسه دادگاه اعلام کرد که موفق شده تا آیفون 5c یکی از مهاجمان سن برناردینو را با یاری یک کمپانی دیگر رمزگشایی کند.

حال گزارش سی ان ان نشان از این دارد که FBI با وجود پرونده‌ی جنجالی در حاشیه‌ی این گوشی هوشمند، نتوانسته داده‌های چندان به دردبخوری را از آیفون مورد نظر به دست بیاورد. براساس اطلاعات ارائه شده این گوشی هوشمند حاوی نام مخاطبان و پیام‌هایی نیست که اف ابی آی پیش از این از آن‌ها اطلاع نداشته باشد. ماموران FBI‌ امیدوار بودند تا بتوانند اطلاعاتی را در مورد تروریست‌ها از طریق اپلیکیشن‌های موجود روی این گوشی هوشمند به دست بیاورند.

البته باید به این موضوع اشاره کرد که این گوشی هوشمند چندان هم غیرکاربردی نبوده است. اطلاعات ارائه شده نشان از این دارد که مهاجمان پس از انجام حمله‌ی تروریستی خود به منظور دریافت کمک در زمان محاصره، تماسی را با بیرون و افراد دیگر برقرار نکرده‌‌اند. همچنین باید به تغییرات فایل‌های بک آپ در آی کلاد اشاره کرد که البته با توجه به استفاده از این گوشی برای چند هفته‌ی متمادی چندان دور از انتظار نیست.

براساس اطلاعات ارائه شده، با وجود اینکه این پرونده با کنار کشیدن FBI‌ از ادامه آن، متوقف شده، اما شماری از سیاست گذاران در پی آن هستند تا با تصویب قانونی، در چنین شرایطی شرکت‌های دخیل را مجبور به راائه اطلاعات مورد نیاز نهادهای امنیتی کنند. باید دید که آیا واکنش کمپانی‌ها در قبال چنین قوانینی چگونه خواهد بود؟

پس از افشاگری‌های ادوارد اسنودن در مورد جاسوسی گسترده دولت آمریکا از ارتباطات آنالوگ و دیجیتال شهروندان اغلب کشور‌ها، دیگر شیشه اعتماد کاربران به کمپانی‌های بزرگی نظیر اپل شکننده‌تر شده است.

نظر شما در این خصوص چیست؟


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
ال جی در مجارستان برای خودروهای برقی باتری تولید م...
FBI موفق به کشف اطلاعات مفیدی از آیفون 5c مهاجم سن...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...