۸۵ میلیون خودرو مجهز به کیسه هوای تاکاتا در آستانه فراخوانی | P30Tech


                                                ۸۵ میلیون خودرو مجهز به کیسه هوای تاکاتا در آستانه فراخوانی

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه (NHTSA) اعلام کرد همچنان ۸۵ میلیون خودرو مجهز به کیسه‌ی هوای تاکاتا (Takata) در معرض خطر هستند که برای رفع مشکل فنی کیسه‌ی هوا باید فراخوان شوند و تا به حال در هیچ کمپین فراخوانی به صاحبان این خودروها جهت رفع این مشکل فنی اطلاع داده نشده است.


اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه، شرکت تاکاتا سازنده کیسه‌های هوا را تحت فشار قرار داده تا تمامی خودرو‌های در معرض خطر را شناسایی کند.

بنا به گزارش رویترز اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه کمپینی حمایتی تشکیل داده تا ۲۸ میلیون خودرویی که احتمال خرابی ایربگ در آن‌ها وجود دارد فراخوانی شوند و از بین آن‌ها واحدهای معیوب مورد بازنگری فنی قرار گیرند. این در حالی است که کیسه‌های هوای معیوب تاکاتا تاکنون عامل تاثیرگذار در ۱۰ حادثه‌ی منجر به مرگ شناخته شده‌اند.

طبق بررسی‌های بیشتر اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه، ۸۵ میلیون خودروی دیگر در معرض خطر نقص ایربگ قرار دارند. هنوز مشخص نیست که باقی ۸۵ میلیون خودروی دیگر همان عیبی را که خودروهای فراخوانده شده داشتند، را دارند یا خیر. اما این طور به نظر می‌رسد که اداره‌ی ملی ایمنی بزرگراه‌ها فهمیدن این موضوع را به شانس واگذار نمی‌کند و در صدد اطمینان از آن است.

این اخبار برای خودروسازانی که در حال حاضر به دلیل فراخوانی‌های صورت گرفته درگیر مشکلات زیادی شده‌اند ناخوشایند خواهد بود، ولی در سوی دیگر این شرکت تاکاتا است که ضربه اصلی را خورده است. این شرکت نه تنها از لحاظ مالی متحمل ضرر ۲۴ میلیارد دلاری شده، بلکه خودروسازان نیز به دلیل مشکلات به وجود آمده، به دنبال تامین کننده‌ی دیگری برای جایگزینی کیسه‌های هوای معیوب خود هستند و تاکاتا بسیاری از مشتریان خود را از دست داده است.

حال باید دید سایر ۸۵ میلیون کیسه‌ی هوای ساخت این شرکت، این فراخوان بی‌سابقه را بزرگ‌تر می‌کنند یا ابعاد قضیه در حد فراخوان‌های کنونی باقی خواهد ماند.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
وبگرد: ساخت سریع و آسان رزومه های حرفه ای ...
چگونه گوشی آيفون که خیس شده را نجات دهیم ؟ | P30Te...

محبوبترین مطالب

چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...