اینتل در تصمیمی تازه هزاران نفر از کارکنان خود را اخراج خواهد کرد | P30Tech


تکنولوژیشرکت‌ها

اینتل در تصمیمی تازه هزاران نفر از کارکنان خود را اخراج خواهد کرد

اینتل در تصمیمی تازه هزاران نفر از کارکنان خود را اخراج خواهد کرد

گفته می شود اینتل در نظر دارد در بهار امسال هزاران موقعیت شغلی را از مجموعه خود حذف کند که این تعدیل نیرو در برخی بخش ها با درصدی دو رقمی همراه خواهد بود. این اظهارات در وب سایت خبری Oregonlive با استناد به یک منبع موثق از داخل شرکت مورد بحث منتشر شده اند.

به ادعای همین سایت خبری، تعدیل نیروهای کاری در اینتل که یکی از بزرگ ترین کارخانه های تولید چیپست جهان به شمار می رود، بسیار بزرگ تر از 1100 شغلی است که این شرکت سال گذشته از حدفشان خبر داد.

همچنین گفته می شود اینتل به دنبال یکپارچه سازی برخی بخش ها با یکدیگر و تعطیل نمودن واحدهای کوچکتر است و طبق این خبر، ترکش های این کوچک سازی متوجه مدیران اجرائی نیز می شود و بر اساس شنیده ها، این تصمیم از روز سه شنبه و پس از اعلام نتیجه کار سه ماهه نخست سال جاری میلادی به مرحله اجرا در خواهد آمد.

جا دارد اشاره کنیم که اینتل تا تاریخ 26 دسامبر سال 2015 حدود 107 هزار و 300 کارمند داشته است اما اکنون در رابطه با هیچ کدام از این شایعات و حرف و حدیث ها حرفی بیان نکرده و آنها را تائید یا انکار نمی کند.

در سال 2014 نیز شرکت مورد بحث با توجه به افت قابل توجه فروش کامپیوترهای شخصی تصمیم گرفت که تمرکز خود را عمدتا روی حوزه هایی قرار دهد که رشد بیشتری دارند و در همین راستا اعلام کرد که حدود 5 درصد از نیروهای کاری یا 5000 هزار نفر را اخراج خواهد کرد.

همچنین اگر خاطرتان باشد دو هفته پیش هم اعلام شد که دو تن از مدیران عالی رتبه ی اینتل به زودی این شرکت را ترک خواهند گفت.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
کیبورد رول شونده بلوتوثی جدید ال جی معرفی شد ...
طرفداران AMD،نسخه ای جدید از کامپیوتر Quantum در ر...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...