گوگل: در مناطقی که فیبر نوری هزینه بر باشد، اینترنت وایرلس ارائه می کنیم | P30Tech


تکنولوژیشرکت‌ها

گوگل: در مناطقی که فیبر نوری هزینه بر باشد، اینترنت وایرلس ارائه می کنیم

گوگل: در مناطقی که فیبر نوری هزینه بر باشد، اینترنت وایرلس ارائه می کنیم

در طول 5 سال گذشته «گوگل فایبر» وحشت بزرگی را در دل ارائه دهنده های سرویس های اینترنتی در سراسر آمریکا ایجاد نموده.

شاید بدانید که گوگل فایبر در واقع پروژه ای برای ارائه اینترنت پهن باند به شمار می رود که به صورت آزمایشی در حال اجراست. این سرویس اینترنتی با فیبر نوری کار کرده و سرعتی معادل هزار مگابیت بر ثانیه دارد از همین رو چندان عجیب نیست که به کابوس شبانه اپراتورهای اینترنتی تبدیل شده باشد.

اما ISPها یا ارائه دهندگان خدمات اینترنتی که به روستاها و مناطق دور از دسترس خدمات می دهند چندان از ورود طرح یاد شده نگران نیستند زیرا ارائه اینترنت فیبر نوری هزینه هنگفتی برای غول جستجوگر به دنبال خواهد داشت و به همین لحاظ فعلا برنامه ای برای پوشش این مناطق وجود نداشته و در اولویت های آخر قرار داده شده اند.

اما باید خاطرتان باشد که هیچ مشکلی همیشگی نیست و در همین راستا، معاون ارشد کمپانی آلفابت امروز در مصاحبه خود با Re/code اعلام داشت که آنها در نظر دارند به مناطقی که عرضه اینترنت فیبری به آنها گران تمام می شود، اینترنت وایرلس ثابت ارائه دهند.

Craig Barratt که همچنین روی بخش دسترسی و انرژی آلفابت نیز نظارت دارد در این رابطه گفته: «شرکت، تکنولوژی های مختلف وایرلس را مورد آزمایش قرار می دهد تا بتواند به موجب آن راهکارهای مناسب برای تحقق چشم انداز و هدفی که تعیین نموده را پیدا نماید.»

google-fiber-map-640x467-1

تا پیش از این شبکه های بی سیمی که به منظور جایگزینی کابل ها مورد استفاده قرار گرفته بودند چندان موفق از آب در نیامدند و ارتباط ارائه شده توسط آنها سرعتی بسیار پائین تر از نمونه های هم ردیف خود داشتند. اما گوگل در حال آزمایش فناوری های گوناگون وایرلس است و پیرو اهداف ذکر شده به تازگی نیز از کمیته ارتباطات فدرال برای استفاده از پهنای باند 3.5 گیگاهرتزی مجوز دریافت نموده.

این پروژه هم اکنون در کانزاس سیتی کلید خورده و قرار است که این منطقه جلوتر از سایرین ارتباط اینترنتی پر سرعت گوگل را دریافت نماید.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
وبگرد: ساخت رزومه های زیبا و حرفه ای در چند دقیقه ...
توضیحات ایلان ماسک در خصوص نحوه‌ استفاده از مبالغ ...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...